די. מספיק.

בביקור בשדרת האוהלים הספק, שבא איתנו כבר מהבית, הולך ומתגבר: הרחש העמום של חוסר התכלית, פונקציונרים לא אהודים ומוחים סדרתיים שצצים בזווית העין, ארגון-היתר מעורר החשד של האוהלים הזהים, שלטים עילגי לשון.
ברגע שאתה שם הבקורת צצה, והיא מיידית כל כך.
אבל אחרי שהסקפטיות נרגעת קצת, ואני מתבונן באמת במה שבחוץ ובמה שבי, אני מבין שהפחד הגדול ביותר, האמיתי, הוא שכל העסק הזה ייכשל. ואסור שהוא ייכשל.

יש משהו באנרגיה של מה שקורה שם שחשוב שימשיך לקרות. נכון – עוד לא ברור מה זה בדיוק, אבל בקווים הגסים, החזקים, של מחאה מהבטן, ברור שמשהו יש פה, ואסור לתת לחום של יולי ולאינרציה שלנו למוסס את זה.

כמה זמן לא עשינו מעשה. כמה זמן חיכינו בזמן ששדדו אותנו וחבטו בנו ודרכו עלינו ואנחנו חייכנו אל המציאות כאילו ביבי, ליברמן, שטייניץ וברק, משפחת עופר, אריסון, והדנקנרים האלה, מחירי הדיור והקוטג', המים והחשמל, הידרדרות החינוך והבריאות – כאילו כל אלה הם גזירת שמיים, לא תוצאה של מדיניות ושל תפיסת עולם מעוותת – וכן, לפעמים גם של מה שאנחנו עושים, או לא עושים.
ועכשיו אנשים עושים מעשה, קול ברור ומתגבר שאומר:
די, מספיק, עד כאן.

הקול הזה צריך להשמע, וצריך להצטרף אליו, כי זה ברור כל כך: עד כאן. ככה אי אפשר להמשיך. כי נמאס לנו לעבוד קשה ולא להגיע לשום מקום, נמאס לנו להיות במאבק הישרדות במקום להתפרנס בכבוד, נמאס לנו להקריב יותר מידי שעות עבודה בשביל פחות מדי תמורה, נמאס לנו להרוויח פחות ולשלם יותר, נמאס לנו שאין לנו בית ואנחנו אפילו לא יכולים לחלום על בית – ונמאס לנו להיות צרכנים במקום להיות בני אדם.
די, מספיק, עד כאן.

וכדי שזה יקרה כמה דברים צריכים להשתנות. אז הנה מה שאנחנו, האנשים הרזים, דורשים מהשמנים האמיתיים: די, מספיק. עד כאן. רדו לנו מהגב וצאו לנו מהכיס.

אנחנו לא יכולים להיות בהישרדות הזו כל הזמן. הגיע הזמן שלנו להתחיל לחיות.

מודעות פרסומת

מחשבה אחת על “די. מספיק.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s