סילבן ואני

מפרגן גם בתמונה
מפרגן גם בתמונה

במהלך השבועיים וקצת האחרונים, מאז ההפגנה הראשונה מול ביתו של שר הארגיה סילבן שלום, פעילים במאבק לשמירה על הגז הישראלי, ואני בתוכם, פנינו מספר פעמים לשר בבקשה להיפגש איתו. הפניה נעשתה בכמה רמות, כולל פניות אישיות כאן, בפייסבוק.

חשוב לומר שהשר שלום מגלה פתיחות רבה. ברור לנו שלא פעם הוא עונה אישית להודעות שנשלחות לו והוא זה שהעביר לעודד רוזן, איש המאבק, את מספר הטלפון של איתן פטיגרו, היועץ שלו לענייני הגז.

 לצערי, מסתבר שהשר שלום מסרב להיפגש עם נציגי המאבק במסקנות וועדת צמח והוא מפנה אותנו לפגישה עם היועץ.

לא ברור לי למה השר לא חושב שראוי וחשוב שהוא עצמו, כמי שכרגע יכול להשפיע עמוקות על ההחלטה הכלכלית הגדולה של דורנו, לא רואה לנכון להיפגש אישית עם מומחים לאנרגיה, כלכלנים ואנשי המאבק נגד ייצוא הגז. הרי תומך נלהב בייצוא הגז בכמויות עצומות, שאול צמח, הוא פוגש על בסיס יומי: האיש הוא מנכ"ל משרד האנרגיה.

ועדיין – בזכות תגובתו הישירה של השר שלום, נוצר קשר (ידידותי למדי) בין איתן לביני, כמעט במקביל להחלטת השר לפרסם את הפרוטוקולים של וועדת צמח. גם על ההחלטה הזו ראוי לפרגן לשר שלום על החלטה נכונה. גם אם התקבלה תחת לחץ של לחץ משפטי ותיקשורתי – זה לא דבר של מה בכך.

 בכל מקרה – לאחר התלבטות עם אנשי מטה המאבק לשמירה על הגז הישראלי להענות להזמנה לפגישה עם יועץ השר, למרות שברור לנו שפגישה כזו אמורה להיות מול השר המממונה עצמו.

סיכמנו עם איתן שנחכה לפרסום הפרוטוקולים של וועדת צמח (מה שאמור לקרות, אנחנו מקווים, בימים הקרובים) על מנת שנוכל להגיע לפגישה אחרי שקראנו אותם כך שההסתייגויות שלנו יהיו מדוייקות והפגישה תהיה יעילה. אנחנו מאמינים ומקווים שכל זה יקרה. ובקרוב,

אחרי הכל – כולנו מבינים שהחלטה הכלכלית הגדולה הזו כזו לא יכולה להתקבל בלי לשמוע את הציבור.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s